شرکت های دانش بنیان متناسب با تولید از تسهیلات بهره مند می شوند

شناسه : 2699 22 اردیبهشت 1401 - 7:54 4 بازدید ارسال توسط :

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شرکت های دانش بنیان متناسب با میزان تولید و توانمندی خود و در راستای تولید و اشتغالزایی می توانند از تسهیلات صندوق های پژوهش و فناوری بهره مند شوند. به گزارش ایرنا، دکتر محمدعلی زلفی گل شامگاه چهارشنبه در دانشگاه حکیم سبزواری در جمع خبرنگاران افزود: در هر استان، […]

شرکت های دانش بنیان متناسب با تولید از تسهیلات بهره مند می شوند
پ
پ

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شرکت های دانش بنیان متناسب با میزان تولید و توانمندی خود و در راستای تولید و اشتغالزایی می توانند از تسهیلات صندوق های پژوهش و فناوری بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمدعلی زلفی گل شامگاه چهارشنبه در دانشگاه حکیم سبزواری در جمع خبرنگاران افزود: در هر استان، صندوق پژوهش و فناوری وجود دارد که در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان برای توسعه  فعالیت آنها تسهیلات ارائه می شود.

وی اظهار داشت: هم اینک بیش از ۶۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که با توجه به  شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی»  تمهیداتی اندیشیده شده که با بهره گیری از ظرفیت های وزارت علوم، بهداشت و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر وزارتخانه ها تلاش شود شرکت دانش بنیان توسعه یابد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:هم اکنون ۲۵۰ مرکز رشد در وزارت علوم و  ۴۹ پارک علوم و فناوری در کشور وجود دارد که بسترهای سخت و نرم افزاری و مناسب را برای زایش و رویش شرکت های دانش بنیان فراهم می نمایند.

 دکتر زلفی گل در ادامه  افزود:دانشگاه حکیم سبزواری از دانشگاهای در حال توسعه است که ظرفیت های خوب و  بزرگی دارد که در بازدید از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور این دانشگاه  این باور در ما ایجاد شد که  احداث پارک علم و فناوری در سبزوار یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: با  پیگیری مسوولان شهرستان سبزوار  زمین ۱۰۰ هکتاری در اختیار پارک  علم و فناوری قرار داده شود تا  وزارت علوم مجوز تاسیس این  پارک را صادر نماید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: همچنین در دانشگاه حکیم سبزواری  شرایط  برای ایجاد پردیس  علم و فناوری فراهم است که وزارت علوم با تقاضای این دانشگاه در خصوص این پردیس موافقت و مجوز آن را صادر می کند.

 دکتر زلفی گل افزود: مرکز نوآوری و مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری در کنار پردیس علم و فناوری شرایطی را ایجاد خواهد کرد که شرکت های دانش پایه و هسته های فناور فضای مناسبی برای فعالیت های تولیدی خود آغاز نمایند.

دانشگاه حکیم سبزواری یکی از ۲۲ دانشگاه محوری در ایران است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر عصر امروز به شهرستان سبزوار ضمن بازدید از طرحهای عمرانی دانشگاه حکیم سبزواری و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور آن در نشست  مدیران دانشگاهای این شهرستان شرکت کرد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.