در نشست مشترک اتحادیه‌ صادرکنندگان و فعالین صادرات کشور، چه گذشت؟

شناسه : 3424 08 آذر 1401 - 16:13 47 بازدید ارسال توسط :

با اذعان به مظلومیت صادرکنندگان و تاکید بر حمایت دولت از این طیف، افزود: با وجود تعرفه‌های بالای صادرات، قیمت تمام شده کالای ایرانی چنان بالا رفته که قادر به رقابت با همتایان خارجی خود نیست.

در نشست مشترک اتحادیه‌ صادرکنندگان و فعالین صادرات کشور، چه گذشت؟
پ
پ

در این نشست کاظم شیردل، ریاست اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با تقدیر از حضور صادرکنندگان در این جلسه، به معرفی خدمات و اقدامات اتحادیه‌ی صادرکنندگان پرداخت.
از سال 84 تاکنون اتحادیه صادرکنندگان، با تمام افت و خیزهایی که پشت سر گذاشته است، همواره حامی و پشتیبان
صادرکنندگان استان بوده و همچنان نیز در این راستا می‌‌کوشد.

اتحادیه‌ صادرکنندگان خراسان با پیگیری مستمر اهداف خود در جهت رفع موانع تجارت خارجی و تسهیل‎‌گری و توسعه‌ی صادرات در ابعاد استانی و حتی ملی، سال‌هاست که فعالیت می‌کند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

امروز نیز اتحادیه‌ی صادرکنندگان خراسان در راستای ادای دین خود به اعضا و صادرکنندگان استان، با تیم هیئت مدیره‌ خود ضمن ادامه دادن راه گذشته‌ اتحادیه، اهداف و اقدامات تازه‌ای را در دستور کار خود قرار داده که در نیل به آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.


مطالبه‌گری، توسعه کشورهای هدف صادراتی، اطلاع رسانی، آشنایی با ظرفیت‌های صادراتی استان، تسهیلگری در صادرات، آموزش و انعکاس مشکلات و موانع راه صادرات به مسئولین و تصمیم سازهای اقتصادی و در نهایت برطرف ساختن این موانع، اهداف اصلی اتحادیه صادرکنندگان را تشکیل می‌دهد.


بررسی مشکل استرداد به موقع ارزش افزوده و رفع تعهد ارزی و تلاش برای حل آن، رفع موانع صادرات ریلی، برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان، از خدمات شایان توجه دیگر اتحایه، می‌باشد.


مشاوره رایگان، مشارکت در برخی نمایشگاه‌ها در قالب پاویون، انتشار تنها نشریه تخصصی کشور با محوریت صادرات و برگزاری جلسات 5 کمیته ثابت اتحادیه در موضوعات مختلف و ده‌ها نشست و جلسه و همایش دیگر، از جمله خدمات قابل ارائه ی اتحادیه، بود که توسط ریاست اتحادیه صادرکنندگان تبیین شد.


در نهایت کاظم شیردل، با تشکر از کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، اداره بازرگانی خارجی و اداره صمت کلام خود را به پایان برد.

محمد حسین روشنک، رئیس کمیسیون تجارت اتاق استان از مدعوین این نشست بود که ضمن تقدیر از برگزاری چنین جلسه‌ای که اولین بار در کشور به این شکل برگزار گردید، از این نشست تحت عنوان ابتکار منحصر به فرد یاد کرد و از اتاق بازرگانی و سازمان صمت برای همکاری جهت برگزاری چنین مراسمی تشکر کرد.‌

درواقع فارغ از انتخاب شدن یا نشدن، همین که جرات، جسارت و همتی داشته که وارد این رقابت گردد، از نظر ما صادرکننده نمونه تلقی می‌گردد.

وی در ادامه با تقدیر از همه‌ی کسانی که در رقابت انتخاب صادرکننده نمونه استانی، شرکت نموده‌اند، گفت: هرکسی که به عنوان صادرکننده خودش را در این حد دیده که در رقابت انتخاب صادرکننده نمونه، شرکت نماید، واقعا صادرکننده نمونه است.

روشنک همچنین با اذعان به مظلومیت صادرکنندگان و تاکید بر حمایت دولت از این طیف، افزود: با وجود تعرفه‌های بالای صادرات، قیمت تمام شده کالای ایرانی چنان بالا رفته که قادر به رقابت با همتایان خارجی خود نیست.

ریاست کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، همچنین به دلایل از دست دادن بازارهای هدف اشاره کرد و بیان داشت که باید درخصوص مبدا صادرات و کالاهای صادراتی تدبیر صورت گیرد.

🔸️هدف از رفع تعهد ارزی و تسهیل در آن از دیگر موارد گفته شده توسط این عضو اتحادیه صادرکنندگان بود.

در آخر نیز، تشکل‌گرایی و مطالب‌‌گری از تاکیدات محمدحسین روشنک بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!