چالش به رسمیت شناخته نشدن کارآفرینان در فضای عمومی جامعه

شناسه : 852 24 نوامبر 2021 - 8:54 126 بازدید ارسال توسط :

محمدحسین روشنک، رئیس هیئت مدیره اتاق مشترک ایران و تاجیکستان  بزرگ ترین چالش کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در ایران، به رسمیت شناخته نشدن کارآفرینان از نظر فرهنگی در فضای عمومی جامعه است.   ارزش کارآفرینی و سرمایه‌‎گذاری هنوز در جامعه ما شناخته نشده است و با وجود تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر گرامی داشت مقام […]

چالش به رسمیت شناخته نشدن کارآفرینان در فضای عمومی جامعه
پ
پ

محمدحسین روشنک، رئیس هیئت مدیره اتاق مشترک ایران و تاجیکستان

 بزرگ ترین چالش کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در ایران، به رسمیت شناخته نشدن کارآفرینان از نظر فرهنگی در فضای عمومی جامعه است. 

 ارزش کارآفرینی و سرمایه‌‎گذاری هنوز در جامعه ما شناخته نشده است و با وجود تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر گرامی داشت مقام کارآفرین، هنوز در فضای عمومی، صداوسیما، رسانه‌ها، ادارات و سازمان‌ها و فرهنگ عمومی کشور، این افراد آن احترامی را که به واسطه ایجاد شغل و رونق اقتصادی، لایق آن هستند ندارند.

 اولین چالش کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در کشور ما، نداشتن درک صحیح از نیاز اقتصاد جامعه به این افراد و نبود احترام بایسته و قائل شدن جایگاه برای این افراد است. سوال این است که تا امروز چند خیابان و میدان به نام کسانی که بیش از 10هزار شغل ایجاد کرده‌اند، نام گذاری شده است؟ چند حرکت و اقدام مثبت برای صادرکنندگانی که نمونه شده‌اند، انجام گرفته است؟

 در کشور ما کدام فعال اقتصادی دارای حامی است و حامی این افراد چه کسانی هستند؟ …


️لینک مشروح این خبر /کلیک کنید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.