پایان سرگردانی محموله‌های صادراتی

شناسه : 4016 10 سپتامبر 2023 - 16:03 273 بازدید ارسال توسط :

قبلاً کامیون‌های ایرانی برای پیمایش هر کیلومتر در خاک ترکمنستان باید 1.5 دلار به این کشور پرداخت می‌کردند که هزینه 1500 دلاری برای هر محموله‌ به مقصد ازبکستان یا تاجیکستان بر دوش شرکت ایرانی می‌گذاشت و دولت ترکمنستان این عدد را حذف کرده است

پایان سرگردانی محموله‌های صادراتی
پ
پ

کاظم شیردل، نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و تاجیکستان معتقد است صادرات و ترانزیت باید به دو شکل ترانشیپمنت و مستقیم در دسترس تاجر باشد.

قبلاً کامیون‌های ایرانی برای پیمایش هر کیلومتر در خاک ترکمنستان باید 1.5 دلار به این کشور پرداخت می‌کردند که هزینه 1500 دلاری برای هر محموله‌ به مقصد ازبکستان یا تاجیکستان بر دوش شرکت ایرانی می‌گذاشت و دولت ترکمنستان این عدد را حذف کرده است اما به تازگی کشور ازبکستان مقرر کرده است هر کامیون ایرانی که می‌خواهد از این کشور گذر کند باید مبلغی را به‌عنوان «دازول» پرداخت کند.

نباید روش‌های ترانزیت و صادرات را محدود کرد بلکه باید دید کدام روش برای صادرکننده یا شرکت ترانزیت کننده ایرانی به‌صرفه‌تر است و از آن استفاده کند. به‌هرحال صادرات مستقیم مزیت‌های خود را دارد و امنیت و سلامت کالا را تأمین می‌کند و ترانشیپمنت هم مزیت‌هایی دارد و این دو روش را باید خود شرکت صادرکننده یا ترانزیت کننده انتخاب کند و محدود به یک روش نباشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.