نرخ دلار آزاد تا پایان سال به کجا خواهد رسید؟

شناسه : 3545 23 ژانویه 2023 - 14:22 126 بازدید ارسال توسط :

د فرمول بسیار ساده و فقط لازم است ارز ۴۲۰۰ تومانی را با نرخ دلار آزاد در آخرین روزهای دلار ۴۲۰۰ تومانی جناب جهانگیری مقایسه و در مقابل نرخ دلار ۲۸۵۰۰ تومانی جناب مخبر را در نظر گرفته، قیمت دلار آزاد مشخص می‌شود.

نرخ دلار آزاد تا پایان سال به کجا خواهد رسید؟
پ
پ

از آنجا که قلم یادداشت‌هایی در خصوص نرخ دلار در دولت‌های مختلف نوشته، این روزها بسیاری سوال دارند که نرخ دلار آزاد به کجا خواهد رسید؟

قلم معترف است که اولا غیب‌گو نبوده و نیست، دوما به اطلاعات کسانی که با وجود تحریم‌ها، دستکاری در اقتصاد را برای بالا بردن نرخ دلار در برنامه دارند و شاید در بین آن‌ها علیرضا اکبری‌های دیگری نیز باشد دسترسی ندارم؛ اما برحسب تجربه طولانی در حوزه اقتصاد، آدرس و نشانه‌هایی برای کشف قیمت دلار آزاد در ماه‌های آینده خواهد داد.

ابتدا امیدوار است دلواپسان قدیمی برجام که حالا بعضا خود صاحب اختیار و مدیر امور مذاکرات، اقتصادی، پول و ارزی کشور شده‌اند، بتوانند نرخ ارز را در شرایط تحریم کنترل و یا در مذاکرات رفع تحریم‌ها (که نام جدید همان برجام قدیم است) بجایی برسانند اگر نه هر فردی خود با یک فرمول ساده می‌تواند نرخ دلار در پایان سال ۱۴۰۱ را محاسبه و کشف کند.

همانگونه که ذکر شد فرمول بسیار ساده و فقط لازم است ارز ۴۲۰۰ تومانی را با نرخ دلار آزاد در آخرین روزهای دلار جناب جهانگیری مقایسه و در مقابل نرخ دلار جناب مخبر را که همان دلار ۴۲۰۰ تومانی است که به قیمت ۲۸۵۰۰ رسیده است را در نظر گرفته تا قیمت دلار آزاد مشخص شود.

قلم که محاسبه کرد، متعجب شد؛ لذا حاضر نشد نرخ دلار آزاد ماه‌های آینده را پیش‌بینی و در این یادداشت ثبت کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.