قیمت کامیون در ایران، 4برابر افغانستان

شناسه : 2513 27 فروردین 1401 - 10:05 35 بازدید ارسال توسط :

در نود و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی، برنامه کاری این شورا در سال 1401 ، قوانین و مقررات مخل کسب‌وکار در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای استان، موانع استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان بررسی شد. محمدحسین روشنک،رئیس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان  بابیان اینکه ناوگان باری ابزار تجارت است، گفت: قیمت کامیون در […]

قیمت کامیون در ایران، 4برابر افغانستان
پ
پ

در نود و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی، برنامه کاری این شورا در سال 1401 ، قوانین و مقررات مخل کسب‌وکار در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای استان، موانع استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان بررسی شد.

محمدحسین روشنک،رئیس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان  بابیان اینکه ناوگان باری ابزار تجارت است، گفت: قیمت کامیون در ایران نسبت به کشورهای دیگر به‌خصوص افغانستان، 3 تا 4 برابر است و اثر این موضوع روی کالاهای تجاری مشهود است. از طرفی، فرسودگی ناوگان به‌شدت بالاست. سوال این است که چرا ابزار کار تجارت در ایران باید 4 برابر رقم افغانستان باشد و ناوگان افغان در جاده‌های ما بیشتر از کامیون‌های ایرانی باشند؟

وی افزود: باید اجازه واردات ناوگان داده شود تا قیمت‌ها کاهش یابد.

روشنک با اشاره به مشکلات تردد کامیون‌های ایرانی در ترکمنستان گفت: چرا ترکمنستان اجازه ورود ناوگان ایرانی را نمی‌دهد؟ این مشکل باید از سوی دولت مرتفع گردد. امروز بار کامیون‌های ایرانی در مرز تحویل کشنده‌های ترکمن می‌شود.

حسن حسینی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان نیز گفت: این وضعیت مغایر با حقوق مدنی و انسانی جامعه است. اتوبوس‌های فرسوده مشکلاتی چون تصادفات جاده‌ای را به دنبال دارد. دولت هم باید تسهیلات نوسازی دهد و هم امکان واردات ناوگان خارجی را فراهم آورد. ناوگان تولیدی در ایران استاندارد نیستند و فجایعی را در جاده‌ها به دنبال دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.