ضرورت چابک سازی بدنه اجرایی اتاق

شناسه : 3865 22 می 2023 - 11:33 262 بازدید ارسال توسط :

محور اصلی مذاکرات هیات رئیسه جدید در اولین جلسه این بود که چه تصمیماتی برای مشارکت بیشتر اعضا داشته باشیم و چطور مشارکت اعضا را در کمیسیون‌های اتاق پررنگ‌تر کنیم. فعال‌تر کردن شورای گفتگو برای طرح و پیگیری مشکلات بخش خصوصی و شنیده شدن صدای فعالان این بخش از عمده برنامه‌های هیات رئیسه و هیات نمایندگان در دوره جدید است.

ضرورت چابک سازی بدنه اجرایی اتاق
پ
پ

در اولین جلسه هیات رئیسه جدید اتاق مشهد چه گذشت؟

محمدحسین روشنک، عضو هیات رئیسه اتاق مشهد، اولویت‌های جدید اتاق را ارتباط بیش از پیش با اعضا و رسیدگی به مطالبات آن‌ها، کمک به اقتصاد استان و کشور و دفاع از حقوق فعالان اقتصادی بخش خصوصی می‌داند و می‌گوید: محور اصلی مذاکرات هیات رئیسه جدید در اولین جلسه این بود که چه تصمیماتی برای مشارکت بیشتر اعضا داشته باشیم و چطور مشارکت اعضا را در کمیسیون‌های اتاق پررنگ‌تر کنیم. فعال‌تر کردن شورای گفتگو برای طرح و پیگیری مشکلات بخش خصوصی و شنیده شدن صدای فعالان این بخش از عمده برنامه‌های هیات رئیسه و هیات نمایندگان در دوره جدید است.


باید تحولی در کارآیی افراد و تقویت نهضت پاسخگویی رخ دهد. برای ابقای آقای کبیر در کرسی دبیری اتاق مشهد، بحث و بررسی شد و اعضای هیات رئیسه به این نتیجه رسیدند که عملکرد ایشان در دوره قبل خوب بوده است، اما بدنه اجرایی اتاق باید چابک‌تر و فعال‌تر شود و ارتباطش با فعالان اقتصادی استان را تقویت کند. از تشکل‌های بخش خصوصی نظرخواهی شود و اگر قرار است اعضای کمیسیون‌های اتاق انتخاب شوند، فعالان بخش خصوصی هم در این حوزه مشارکت کنند.


اتاق بازرگانی نقطه امید فعالان اقتصادی برای پیگیری مطالبات و اموراتشان است، پیاده کردن نظرات رهبری درباره افزایش تولید و جلوگیری از تورم بایستی سرفصل برنامه‌های اتاق باشد. اگرچه کنترل تورم به بخش خصوصی برنمی‌گردد و نقش اصلی را در افزایش تورم، دولت دارد، بخش خصوصی هم متاثر از شرایط اقتصادی کشور است.


بیش از 80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت و بخش‌های خصولتی است و اتاق‌های بازرگانی نمی‌توانند در راستای مطالبات رهبری، نقش آفرینی جدی داشته باشند. در دولت هم اراده‌ای برای اجرای منویات رهبری دیده نمی‌شود. اتاق بازرگانی در چنین شرایطی فقط می‌تواند مطالبه‌گر باشد، اما وقتی دولت پای خواسته‌ها و مطالبات رهبری نیست از بخش خصوصی چه کاری برمی‌آید؟!

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.