صادرات دستگاه دانش بنیان ایرانی به ۳ قاره جهان

شناسه : 2473 09 آوریل 2022 - 8:45 193 بازدید ارسال توسط :

دستگاه دانش بنیان ایرانی «پخت ضایعات پروتئینی» شرکت خزرالکتریک که با استفاده از توان متخصصان این مجموعه دانش بنیان طراحی و تولید شده، به کشورهای سه قاره آمریکا، آفریقا و آسیا صادر می‌شود. مهدی گودرزی مدیر شرکت خزرالکتریک در تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا اظهار داشت: شرکت دانش […]

صادرات دستگاه دانش بنیان ایرانی به ۳ قاره جهان
پ
پ

دستگاه دانش بنیان ایرانی «پخت ضایعات پروتئینی» شرکت خزرالکتریک که با استفاده از توان متخصصان این مجموعه دانش بنیان طراحی و تولید شده، به کشورهای سه قاره آمریکا، آفریقا و آسیا صادر می‌شود.

مهدی گودرزی مدیر شرکت خزرالکتریک در تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا اظهار داشت: شرکت دانش بنیان خزرالکتریک از سال ۱۳۶۳ پا به عرصه دامپروری و کشاورزی کشور گذاشت و در عرصه دامپروری موفق به طراحی و تولید دستگاه تولید خوراک دام و طیور و دستگاه پخت ضایعات پروتئینی شد که آن را به مراکز آزمایشگاهی و کشتارگاه ها تحویل داده است.

وی بیان کرد:‌ در کشتارگاه‌ها از دستگاه پخت ضایعات پروتئینی برای استفاده از محصولاتی از قبیل خون،‌ پوست، حتی ضایعت پوست تخم مرغ در جوجه کشی‌ها و تبدیل آن به فرآورده و محصول قابل استفاده بکار گرفته می‌شود.

گودرزی درباره نحوه کار دستگاه پخت ضایعات پروتئینی، توضیح داد: ابتدا ضایعات وارد دستگاه شده و در انتهای سیکل کاری، پودری از ضایعات ارایه می‌شود که سرشار از مواد مغذی مثل کلسیم و بقیه املاح معدنی است.

مدیر شرکت خزرالکتریک در تهران گفت: این پودر وارد دستگاه تولید خوراک دام و طیور می‌شود و در نهایت خروجی آن خوراکی است که برای آبزیان و دام و طیور استفاده می‌شود.

گودرزی  اظهار داشت: دستگاه پخت ضایعات پروتئینی این شرکت ثبت اختراع و ثبت برند و دانش بنیانی خود را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرده است.

وی یادآور شد: تمامی دستگاه‌های دانش بنیان تولید شده این شرکت جهت استفاده در شرکت‌ها، دامپرورها و آزمایشگاه ها با وام کم بهره مصوب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بای محصولات دانش بنیان با دوره تنفس ارایه می‌شود.

مدیر شرکت خزرالکتریک در تهران ادامه داد: دستگاه پخت ضایعات پروتئینی طیور به قاره آمریکا کشور کلمبیا، قاره آفریقا کنیا و نیجریه و نیز در خاورمیانه به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر و کشورهای همسایه ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان صادر شده است.

جلوگیری از واردات وتجهیز بیمارستان های کشور به دستگاه بی خطرساز زباله های بیمارستانی

وی با اشاره به اینکه این شرکت صادر کننده برتر کشور در سال‌های ۱۴۰۰ و هشت سال متوالی بوده است، افزود: این مجموعه یک شرکت هلدینگ است،‌ در زمینه تجهیزات بیمارستانی نیز در دوران کرونا با تولید دستگاه «بی خطرساز زباله‌های عفونی» بیمارستانی عملا وارد عرصه پزشکی شد.

گودرزی با اشاره به اینکه دستگاه «بی خطرساز زباله‌های عفونی» در ۱۰۰ بیمارستان کشور نصب و راه اندازی شده است، افزود: با توجه به تولید این دستگاه جلو واردات دستگاه بی‌خطرساز زباله‌های بیمارستانی که تا چند وقت پیش از فرانسه و ایتالیا وارد کشور می‌شدند، گرفته شده است و همه دستگاه‌های بی‌خطر ساز زباله‌های کشور از این شرکت تامین می‌شود.

  •  
  •  
  •  

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.