حضور مسئولان اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی در نمایشگاه تاجیکستان

شناسه : 1962 01 اسفند 1400 - 10:44 76 بازدید ارسال توسط :

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مسئولان فرهنگی و اقتصادی استان و مدیران شهری در نمایشگاه ظرفیت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان حاضر می‌شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، مجید دبیریان در رابطه به برگزاری نمایشگاه ظرفیت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه تاجیکستان اظهار کرد: نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و ظرفیت‌های […]

حضور مسئولان اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی در نمایشگاه تاجیکستان
پ
پ

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مسئولان فرهنگی و اقتصادی استان و مدیران شهری در نمایشگاه ظرفیت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان حاضر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید دبیریان در رابطه به برگزاری نمایشگاه ظرفیت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه تاجیکستان اظهار کرد: نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در روزهای هفتم تا دهم اسفند ماه در دوشنبه پایتخت تاجیکستان با محوریت خراسان رضوی و مشهد برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: این نمایشگاه بهترین فرصت برای نمایش دستاوردها و ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی میان دو شهر «دوشنبه» و «مشهد» بوده و می‌تواند عایدات بسیاری در پیشبرد اهداف مشترک این دو جغرافیای دوست و همسایه فراهم آورد.

وی گفت: با توجه به مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مشترک مشهد با دوشنبه، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

دبیریان با بیان این‌که پیوندهای فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور ایران و تاجیکستان می‌تواند موجب توسعه خدمات، ارتقای ظرفیت‌های بین‌المللی و خدمات فنی و مهندسی شود، بیان کرد: نمایندگان شورای شهر مشهد مقدس با رویکرد تعامل بین‌الملل و ارتباط مؤثر با همسایگان و در راستای دعوت و درخواست رسمی طرف تاجیکستانی در این نشست حضور دارند.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: حضور مدیران شهری مرتبط با حوزه فرهنگی و اقتصادی که موضوع برپایی این نمایشگاه است، در دستور کار قرار گرفته و سفیر ایران در تاجیکستان نیز به حضور و بهره‌مندی از این فرصت که برای مشهد فراهم آمده است، تأکید دارد.

وی تصریح کرد: حضور گردشگران و زائران تاجیکستانی در مشهد مقدس ظرفیتی ارزشمند بوده که باید تقویت شود، با توجه به اینکه ظرفیت پروازی میان مشهد و تاجیکستان تنها یک مرتبه در هفته صورت می‌پذیرد، باید در راستای حل این مسئله با مساعدت و همراهی مقامات کشوری ایران و تاجیکستان و وزارت راه و شهرسازی کشور اقدام کرد.

دبیریان اظهار کرد: سفرهای خارجی در مدیریت شهری با طی کردن فرآیند در کمیسیون سفرهای خارجی و تأیید امور بین‌الملل شهرداری مشهد صورت پذیرفته و در این صورت، تیم کارشناسان و مدیران شهری به سفرهای بین‌المللی اعزام می‌شوند.‌

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد اشتراکات فرهنگی میان مردم مشهد و دوشنبه را پتانسیلی عظیم در تقویت مناسبات میان دو کشور قلمداد کرد و گفت: می‌توانیم در آینده نزدیک نیز شاهد برپایی نمایشگاهی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی مشترک مشهد و دوشنبه به میزبانی مشهد باشیم.

وی افزود: در این نمایشگاه، هیئتی بلندپایه از مسئولان اقتصادی استان، استاندار خراسان رضوی، رئیس سازمان صمت استان و جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی و فعالان و مدیران شهری مشهد، رئیس و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی شورا و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورا به‌منظور حمایت از تولیدات ملی کشورمان و اتصال شبکه صادرات استان و مشهد به کشورهای آسیای میانه و بررسی فرصت‌های اقتصادی مشترک میان ایران و تاجیکستان، در شهر دوشنبه حضور پیدا می‌کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.